Cyber Security
Integrated Solutions Partnerem Programu PWCyber
Integrated Solutions dołączył do Programu Współpracy Cyberbezpieczeństwa (PWCyber) prowadzonego przez Ministra Cyfryzacji. Program jest przedsięwzięciem niekomercyjnym o charakterze partnerstwa publiczno-prywatnego, które jest realizowane na rzecz krajowego systemu cyberbezpieczeństwa.
Marcin Dżoga, Wiceprezes Zarządu Integrated Solutions: To dla nas duża satysfakcja znaleźć się w gronie wiodących firm technologicznych, które wspólnie z Ministrem Cyfryzacji pracują nad podnoszeniem poziomu cyberbezpieczeństwa w kraju i zwiększaniem w społeczeństwie świadomości cyberzagrożeń. Dzielenie się wiedzą i kompetencjami z zakresu cybersecurity jest wpisane w nasze DNA – realizujemy te zadania na co dzień, prowadząc projekty cyfryzacyjne dla samorządów i biorąc wielokrotnie udział w reagowaniu na incydenty bezpieczeństwa w tych jednostkach.
W ramach Programu Partnerzy zobowiązują się do wymiany doświadczeń m.in., aby zwiększać bezpieczeństwo cyfrowych procesów, produktów i usług oraz podnosić świadomość użytkowników rozwiązań cyfrowych.
Porozumienie obejmuje obszary t.j.:
- podnoszenie kompetencji podmiotów krajowego systemu cyberbezpieczeństwa w zakresie świadomości zagrożeń, metod ataków w cyberprzestrzeni oraz prawnych, organizacyjnych i technicznych umiejętności przeciwdziałania zagrożeniom w systemach i sieciach teleinformatycznych
- identyfikację podatności i zagrożeń, wymianę informacji oraz wypracowywanie metod zgłaszania i obsługi incydentów, w tym również organizację i udział w ćwiczeniach
- opracowywanie rekomendacji w zakresie Security Baselines
- przygotowanie i prowadzenie oceny oraz certyfikacji cyberbezpieczeństwa rozwiązań i usług
- promowanie innowacyjnych rozwiązań i projektów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa oraz budowanie partnerstwa z podmiotami Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa zainteresowanymi opracowywaniem, testowaniem i wdrażaniem nowych rozwiązań.
Więcej na ten temat
Architektury Referencyjne – właściwe wsparcie w obliczu NIS2
Nasze rozwiązania są dopasowane do faktycznych potrzeb oraz charakteru działalności podmiotów objętych Dyrektywą NIS2.
Bezpieczeństwo IT w polskich firmach: dlaczego ochrona danych staje się priorytetem?
Wiele organizacji ryzykuje, zezwalając na pracę zdalną i korzystanie z usług chmurowych, bez wdrożenia rozwiązań ochrony danych oraz brzegu sieci.
Dynamika w środowisku IT: dlaczego tradycyjne sieci już nie wystarczają?
Przestarzałe, nadmiernie złożone i niejednorodne środowiska sieciowe w połączeniu z niedoborami kadrowymi rodzą wymierne ryzyka biznesowe i generują zbędne koszty.