Blog

Cloud

Integrated Solutions zmodyfikował centralny system backupu w Santander Bank Polska

To największy zrealizowany projekt backupowy w całej dotychczasowej historii Integrated Solutions.

Czytaj więcej

Skorzystaj z naszej wiedzy i zainspiruj się do zmian

Cyfrowa transformacja stawia nas przed wielkim wyzwaniem, żeby nadążać za rynkowymi zmianami. Mnogość zadań, co raz to nowsze technologie oraz ambitne rozwiązania wymagają doświadczenia oraz wiedzy. Nasi eksperci dzielą się tą wiedzą oraz inspirują do transformacji organizacji.

Wideo przewodnik po Integrated Computing Standard – odcinek 16

W tym odcinku pokażemy, jak definiować zakresy uprawnień w postaci ról, które następnie można przypisać kontom użytkowników usługi Integrated Computing Standard.

Czytaj więcej

Wideo przewodnik po Integrated Computing Standard – odcinek 15

W tym odcinku pokażemy, jak grupować maszyny wirtualne w vApp. Utworzymy nowy vApp, a w nim przykładowe maszyny. Zobaczymy jak dodać do nich sieć, a także zarządzać dostępem.

Czytaj więcej

Róbcie kopie danych!

Wg serwisu SafetyDetectives globalny koszt utraty danych wynikający z ataków ransomware sięgnie w 2021 r. 20 mld dolarów (!). Przemyślana strategia tworzenia backupu to jeden z kluczowych elementów, które mogą zapewnić menedżerom IT spokojny sen.

Czytaj więcej

Po co Klientowi SLA czyli czym kierować się przy wyborze dostawcy chmury

Zachęcamy do lektury artykułu Jerzego Jasiurkowskiego, Architekta IT Integrated Solutions, który krok po kroku opisuje kluczowe punkty jakimi firmy powinny się kierować przy wyborze dostawcy rozwiązania chmurowego.

Czytaj więcej

Integrated Solutions i Bluesoft, współtworzą nowe e-usługi dla Głównego Urzędu Statystycznego

Nowy system znacząco ułatwi obywatelom, przedsiębiorcom i administracji publicznej dostęp do analiz statystycznych, które mogą być wykorzystywane np. w planowaniu inwestycji. Wartość projektu to ponad 24 mln zł.

Czytaj więcej

Infrastruktura hiperkonwergentna – Twój czas, Twoje pieniądze

Zastosowanie infrastruktury hiperkonwergentnej oznacza uproszczenie firmowej architektury IT, większą jej elastyczność, rozsądne rozłożenie w czasie ewentualnych kosztów rozbudowy i znacznie większą odporność na awarię.

Czytaj więcej

Ochrona danych w chmurze – rozwiązanie Fortinet

Dane w chmurze należy chronić dedykowanymi rozwiązaniami dla środowisk chmurowych. Rozwiązanie FortiCASB umożliwia pełną kontrolą nad danymi, które są podatne na różne typy ataków. Zapraszamy do lektury artykułu o rozwiązaniu firmy Fortinet.

Czytaj więcej

Wideo przewodnik po Integrated Computing Standard – odcinek 14

W tym odcinku pokażemy, jak skorzystać z automatycznej kopii zapasowej, poprzez przypisanie odpowiedniej polityki do maszyny wirtualnej. Zobaczymy również jak samemu wywołać tworzenie takiej kopii – tzw. Ad Hoc Backup.

Czytaj więcej

Wideo przewodnik po Integrated Computing Standard – odcinek 13

W tym odcinku pokażemy, jak tworzyć i usuwać konta użytkowników usługi Integrated Computing Standard. Wykorzystamy wbudowaną rolę „Organization Administrator”.

Czytaj więcej

Wideo przewodnik po Integrated Computing Standard – odcinek 12

W tym odcinku pokażemy, jak skonfigurować Load Balancer, dostępny darmowo w ramach Integrated Computing Standard. Load Balancer pozwala na rozdzielenie zadań (w tym wypadku zapytań o stronę internetową, protokołem HTTP) pomiędzy wiele maszyn wirtualnych

Czytaj więcej

Ochrona danych w chmurze – rozwiązanie Forcepoint

Firmy nadal nie inwestują wystarczająco w odpowiedni poziom ochrony danych opuszczających organizację. Jednym z silnych graczy na rynku, który dostarcza rozwiązania do ochrony cenny danych w chmurze jest Forcepoint.

Czytaj więcej

Wideo przewodnik po Integrated Computing Standard – odcinek 11

W tym odcinku pokażemy, jak utworzyć szablon na podstawie istniejącej maszyny wirtualnej. Dzięki temu zachowasz aktualny stan dysku (razem z konfiguracją systemu i zainstalowanym oprogramowaniem), aby później powoływać do działania identyczne kopie takiej maszyny.

Czytaj więcej

Wideo przewodnik po Integrated Computing Standard – odcinek 10

W tym odcinku pokażemy, jak zwiększyć dysk twardy maszyny wirtualnej – na żywo - bez jej zatrzymywania. Zobaczysz też jakie kroki należy wykonać w systemie operacyjnym, żeby móc wykorzystać powiększoną przestrzeń, na przykładzie systemów Windows Server 2019 i Linux CentOS 8.

Czytaj więcej

Wideo przewodnik po Integrated Computing Standard – odcinek 9

W tym odcinku pokażemy, jak zwiększyć zasoby obliczeniowe maszyny wirtualnej na żywo - bez jej zatrzymywania. Za pomocą opcji tzw. „hot add” dodamy zarówno wirtualnych procesorów (CPU) i jak i pamięci RAM.

Czytaj więcej

Wideo przewodnik po Integrated Computing Standard – odcinek 8

W tym odcinku pokażemy, jak zainstalować serwer www na systemie Windows Server 2019, uruchomić prostą stronę z wykorzystaniem języka PHP i udostępnić ją w internecie (analogicznie jak w odc. 6). To jest odpowiednik poprzedniego, siódmego odcinka, który taką procedurę pokazuje dla systemu Linux CentOS 8.

Czytaj więcej

Ochrona danych w chmurze – rozwiązanie Check Point CloudGuard SaaS

Przedstawiamy kolejne rozwiązanie w ramach naszego portfolio #CASB. Check Point CloudGuard SaaS, oprócz bardzo dobrej ochrony sieci, endpointów i poczty stawia na ochronę danych w chmurze.

Czytaj więcej

Wideo przewodnik po Integrated Computing Standard – odcinek 7

W tym odcinku pokażemy, jak zainstalować serwer www na systemie Linux CentOS 8, uruchomić prostą stronę z wykorzystaniem języka PHP i udostępnić ją w internecie (analogicznie jak w odc. 6).

Czytaj więcej

Wideo przewodnik po Integrated Computing Standard – odcinek 6

W tym odcinku pokażemy, jak udostępnić w internecie usługi z maszyny wirtualnej. Za przykład posłuży nam zdalny terminal SSH.

Czytaj więcej

Wideo przewodnik po Integrated Computing Standard – odcinek 5

W tym odcinku pokażemy, jak skonfigurować mechanizm DHCP, aby przydzielał danej maszynie wirtualnej zawsze taki sam (statyczny) prywatny adres IP.

Czytaj więcej

Wideo Przewodnik po Integrated Computing Standard – odcinek 4

W tym odcinku pokażemy, jak skonfigurować dostęp do internetu z maszyny wirtualnej – konfigurując wbudowane usługi sieciowe: Firewall i NAT.

Czytaj więcej

Wideo Przewodnik po Integrated Computing Standard – odcinek 3

Odcinek 3. Przydział adresów IP (DHCP) i podłączanie sieci do maszyny wirtualnej.

Czytaj więcej

Ochrona danych w chmurze – rozwiązanie Broadcom (Symantec) CloudSOC

Broadcom (Symantec) CloudSOC to innowacyjna technologia typu CASB hostowana w chmurze. To także usługa centralnego zarządzania, monitorowania i analityki firmowych aplikacji SaaS.

Czytaj więcej

Wideo przewodnik po Integrated Computing Standard – odcinek 2

W tym odcinku pokażemy, jak utworzyć wirtualną sieć, niezbędną dla komunikacji maszyn wirtualnych między sobą i z internetem.

Czytaj więcej

Wideo przewodnik po Integrated Computing Standard

W serii krótkich filmów, nasz ekspert pokaże, jak wykonać podstawowe zadania w chmurze ICS.

Czytaj więcej

Wideo przewodnik po Integrated Computing Standard – odcinek 19

Po raz drugi bierzemy pod lupę usługę Serwer Bazy Danych Oracle, dostępną w chmurze Integrated Computing Standard.

Czytaj więcej

Wideo przewodnik po Integrated Computing Standard – odcinek 18

W chmurze Integrated Computing Standard dostępna jest usługa Serwer Bazy Danych Oracle. W serii trzech odcinków przyjrzymy się korzystaniu z niej. To pierwszy z nich.

Czytaj więcej

Wideo przewodnik po Integrated Computing Standard – odcinek 17

W tym odcinku pokażemy metodę przydziału statycznych prywatnych adresów IP maszynom wirtualnym. Mechanizm IP Pools to alternatywa dla przydziału statycznych adresów przez DHCP.

Czytaj więcej

Virtual Desktop Infrastructure – wirtualny desktop ułatwia zachowanie spójności danych i ich ochronę

VDI to mechanizm pozwalający na udostępnianie użytkownikowi wirtualnej stacji roboczej czyli odpowiednika komputera stacjonarnego, na którym użytkownik będzie miał zainstalowane wszystkie niezbędne do pracy aplikacje.

Czytaj więcej
Loading...

Gotowy na cyfrową transformację swojej organizacji?

© Integrated Solutions sp. z o.o.