Cloud

Porozmawiajmy o chmurze – obejrzyj cykl naszych videocastów

Coraz więcej firm w Polsce decyduje się na chmurę. Wirtualna infrastruktura zapewnia przede wszystkim bezpieczeństwo danych i elastyczność działania. Dzięki niej łatwiej przeprowadzisz cyfrową transformację swojego biznesu. Obejrzyj nasz cykl videocastów i dowiedz się, jakie jeszcze benefity można czerpać z „zasobów IT na życzenie”.

Odcinek 1: Pierwsze rozwiązania chmurowe

W pierwszym odcinku naszego videocastu „Porozmawiajmy o chmurze” dowiecie się, jak powstają pierwsze rozwiązania chmurowe w kosmosie i do czego mogą być potrzebne. Odpowiadamy też na pytanie, jak chmura Integrated Computing sprawdza się w naszej własnej organizacji. Gościem Konrada Gawdy jest Bartłomiej Zalewski, Head of Cloud Presales Team w Integrated Solutions. Zapraszamy.

Odcinek 2: O powrotach do biur

W drugim odcinku dowiemy się, jak bezpiecznie wrócić do biura i jakie rozwiązania chmurowe nam to ułatwią. Gośćmi Konrada Gawdy są Bartłomiej Zalewski oraz Cezary Zdulski, którzy opowiedzą, jak w IS wygląda teraz praca hybrydowa, a przede wszystkim, jakie narzędzia musiały zostać wdrożone, by była jak najbardziej bezpieczna i wydajna.

Odcinek 3: Landing zone czyli od czego zacząć projekt w chmurze

W tym podcaście dowiecie się, kiedy planowane jest przekroczenie granicy 100 qubitów i co to oznacza. Gościem Konrada Gawdy jest Marcin Kaczmarek, ekspert chmurowy, który wytłumaczy, czym jest Landing Zone i dlaczego jest niezbędna przy budowaniu strategii rozwiązania chmurowego dla przedsiębiorstwa.

Odcinek 4: Migracje do chmury według modelu 7R

To już czwarty odcinek naszego podcastu. Przybliżamy w nim sekrety 'superkomputera’ i mówimy, co ma wspólnego z chmurami. A wraz z gościem Konrada Gawdy, ekspertem chmurowym Marcinem Kaczmarkiem, powiemy, w czym pomoże model 7R przy migracji środowiska do chmury.

Odcinek 5: Zarządzanie ryzykiem a chmura

W piątym odcinku przeprowadzamy przez tajniki zarządzania ryzykiem w firmie. W porównaniu do tradycyjnego modelu chmura eliminuje liczne ryzyka związane z przetwarzaniem danych. O wszystkich tajnikach zarządzania ryzykiem opowiada gość Konrada Gawdy – Przemysław Bańko, ekspert ds. zarządzania ryzykiem Omniconnect.

Odcinek 6: Jak wybudować super bezpieczne Data Center

Artur Popiel – Machnicki, Kierownik Wydziału Środowiska Technicznego w Orange Polska, w rozmowie z Konradem Gawdą opowiada, jak wygląda budowa Data Center od etapu projektowania po ostatnie prace, skąd można czerpać know-how i jakie kompetencje musi posiadać zespół budujący taki obiekt.

Odcinek 7: Bezpieczeństwo w Data Center

To drugi z rzędu odcinek, w którym gościem Konrada jest Artur Popiel – Machnicki. Z tej rozmowy dowiecie się, jak szyfrowane są dane w DC, aby były jak najbardziej bezpieczne i jakie rozwiązania proponują czołowi dostawcy na rynku.

Odcinek 8: O kolokacji w Warsaw Data Hub

Kolokacja czy chmura czyli co wybierają Klienci – o tym w 8 odcinku naszego videocastu nagrywanym w Warsaw Data Hub, najnowszym centrum danych Orange i IS. Z materiału dowiecie się, jak wygląda kolokacja krok po kroku i na co zwrócić uwagę przy wyborze rozwiązania dla swojej firmy. Rozmawiają Konrad Gawda, Artur Szczurowski (Orange Polska) i Bartosz Kaźmierczak (Integrated Solutions).

Więcej o naszym rozwiązaniu dowiesz się na naszej stronie: https://integratedsolutions.pl/oferta/cloud-dc/chmury-is/

Odcinek 9: W krainie lodu – czyli jak wyglądała transformacja IT w firmie REN

Czy przeniesienie całej firmy korzystającej z własnych serwerów do chmury to prosta sprawa? Jakie wyzwania można spotkać na swojej drodze, jak im sprostać? W tym odcinku z Konradem Gawdą o wdrożeniu (i mrożeniu) rozmawiają Mateusz Włodarczak, manager IT w firmie REN oraz Rafał Sej, Cloud Advisor – Doradca Projektów Chmurowych. Panowie opowiedzą o tym, jak teoria zderzyła się z praktyką, dlaczego firma REN zdecydowała się na przejście do chmury i jak zaplanowali swoją infrastrukturę.

Odcinek 10: Technologia 5G a chmura

Obie technologie – 5G i chmura – w ostatnich czasach rozgrzewają wiele dyskusji, ale czy mają wspólny mianownik? W najnowszym odcinku „Porozmawiajmy o chmurze”  szuka go Konrad Gawda wraz z gośćmi: Mariuszem Garczyńskim, Starszym Kierownikiem Grupy Produktów i Michałem Jaworskim, Architektem 5G (Orange Polska) oraz Bartłomiejem Puchalskim, instruktorem technicznym z firmy Sploty.

Szukasz podobnych rozwiązań dla swojej organizacji?

© Integrated Solutions sp. z o.o.