Cloud

Wideo Przewodnik po Integrated Computing Standard – odcinek 4

Odcinek 4. Dostęp do internetu

W tym odcinku pokażemy, jak skonfigurować dostęp do internetu z maszyny wirtualnej – konfigurując wbudowane usługi sieciowe: Firewall i NAT. Potrzebna nam będzie maszyna wirtualna z podłączoną siecią i przydzielonym prywatnym adresem IP czyli to, co pokazuje odcinek 3.

Otwieramy konfigurację usług routera Edge – powinna pokazać się zakładka „Firewall”. Należy dodać nową regułę, nadać jej nazwę i w kolumnie „Source” wybrać sieć podłączoną do maszyny wirtualnej. Kolumna „Action” powinna mieć domyślą wartość „Accept”. Po uzupełnieniu tych danych należy zapisać zmiany.

Następnie przechodzimy do zakładki „NAT” i dodajemy regułę wciskając „+ SNAT Rule”. Uzupełniamy „Original Source IP/Range” (tu można podać całą podsieć, np. 10.0.0.0/24) i „Translated Source IP/Range” – za pomocą przycisku „Select” należy wybrać publiczny adres, z którego ruch będzie wychodził do internetu. Należy pamiętać o zapisaniu zmian.

Po zapisaniu zmian w Firewall i NAT, powinien być możliwy dostęp do internetu z maszyny wirtualnej. Można to zweryfikować poprzez Web Console. Dla systemu Linux przykładowe polecenia, których można użyć do sprawdzenia tej łączności to:

  • ping google.com
  • curl wttr.in/?0

W kolejnym odcinku zobaczymy jak skonfigurować przydział statycznych adresów prywatnych, co z kolei przyda się przy udostępnianiu usług do internetu.

Więcej informacji o usłudze znajdziesz na: integratedsolutions.pl/oferta/cloud/chmury-is
lub www.orange.pl/duze-firmy/integrated-computing

Więcej na ten temat

Po co Klientowi SLA czyli czym kierować się przy wyborze dostawcy chmury

Zachęcamy do lektury artykułu Jerzego Jasiurkowskiego, Architekta IT Integrated Solutions, który krok po kroku opisuje kluczowe punkty jakimi firmy powinny się kierować przy wyborze dostawcy rozwiązania chmurowego.

Czytaj więcej

Infrastruktura hiperkonwergentna – Twój czas, Twoje pieniądze

Zastosowanie infrastruktury hiperkonwergentnej oznacza uproszczenie firmowej architektury IT, większą jej elastyczność, rozsądne rozłożenie w czasie ewentualnych kosztów rozbudowy i znacznie większą odporność na awarię.

Czytaj więcej

Wideo przewodnik po Integrated Computing Standard – odcinek 14

W tym odcinku pokażemy, jak skorzystać z automatycznej kopii zapasowej, poprzez przypisanie odpowiedniej polityki do maszyny wirtualnej. Zobaczymy również jak samemu wywołać tworzenie takiej kopii – tzw. Ad Hoc Backup.

Czytaj więcej

Szukasz podobnych rozwiązań dla swojej organizacji?

© Integrated Solutions sp. z o.o.