Cloud
Wirtualna stacja robocza (VDI) – rozwiązanie chmurowe umożliwiające pracę zdalną
Praca zdalna systematycznie zyskuje popularność głownie za sprawą zmian społeczno-gospodarczych i wejściem na rynek młodego pokolenia, dla którego internet nie jest alternatywą, a raczej rozszerzoną rzeczywistością. Możliwość pracy spoza biura to jeden z najczęściej oczekiwanych przez pracowników pozafinansowych bonusów. Zalety pracy poza biurem dostrzega coraz więcej firm, wśród nich znalazło się przedsiębiorstwo z branży FMCG, które zdecydowało się na umożliwienie pracownikom pracy zdalnej dzięki VDI (Virtual Desktop Infrastructure).
Wyzwania i cele
Dla firmy problemem okazał się brak komputerów przenośnych u ponad 500 pracowników. Szukając rozwiązania zarząd brał pod uwagę zakup urządzeń dla wszystkich, bądź stworzenie puli sprzętu, który używany byłby rotacyjnie w trakcie pracy poza firmą. Pierwszy wariant oznaczał dużą inwestycję, drugi wariant, nieco tańszy, wiązał się z problemami z obsługą, serwisem i dostępnością laptopów.
Sensowną alternatywą okazało się rozwiązanie oparte o technologie VDI (Virtual Desktop Infrastructure). Ponieważ wdrożenie VDI na własnych serwerach oznacza również inwestycję w sprzęt, tj. serwery oraz licencje, najlepszym wyborem było wykupienie usługi abonamentowej.
Obejrzyj webinar: Jak sprawnie zarządzać usługą Microsoft Active Directory? Poznaj rozwiązania ManageEngine. Część 2
Podczas spotkania pokazujemy narzędzia wspomagające pracę z takimi produktami jak: Microsoft 365, Microsoft Exchange. Opowiadamy także o Recovery Manager Plus.
Czytaj więcejObejrzyj webinar: Microsoft Copilot – sztuczna inteligencja w codziennej pracy
Jeśli korzystacie z aplikacji M365, chcecie poznać Copilota lub jesteście ciekawi jego dodatkowych funkcji, to ten webinar jest dla Was.
Integrated Solutions ponownie z brązowym medalem od EcoVadis
Eksperci EcoVadis docenili m.in. nasze procedury bezpieczeństwa informacji oraz zapobiegania konfliktom interesów.
Architektury Referencyjne – właściwe wsparcie w obliczu NIS2
Nasze rozwiązania są dopasowane do faktycznych potrzeb oraz charakteru działalności podmiotów objętych Dyrektywą NIS2.