CASE STUDY - Cloud - Transport i logistyka

Agencja celna korzysta z chmury Integrated Computing Standard

Klient: Bunasta
Branża: Transport i Logistyka
Wielkość firmy: Oferuje 30 biur obsługi dla kierowców

O Kliencie

Bunasta to jeden z największych, wyspecjalizowanych pośredników celnych świadczących usługi m.in. dla przekraczających granicę z Unią Europejską. Zajmuje się wsparciem firm transportowych przy przekraczaniu granic państwowych w jak najszybszy i najłatwiejszy sposób.

Problemy

  • Konieczność migracji zasobów do jednego z najbardziej popularnych systemów ERP
  • Ograniczenia w posiadanej infrastrukturze – niewystarczającej do przeprowadzenia migracji.

Wyzwanie

W pracy pośrednika celnego niezwykle istotne jest dostarczanie terminowych i wiarygodnych informacji, tak aby ładunki przekraczały granicę jak najpłynniej i jak najszybciej. Wyzwaniem dla firmy było zapewnienie dostępności zasobów z każdej lokalizacji, bez opóźnień i ryzyka utraty danych.

Rozwiązanie

Klient po rozważeniu opcji dotyczącej budowy swojej architektury zdecydował się na najkorzystniejsze dla niego rozwiązanie: Integrated Computing Standard (ICS).
ICS to usługa chmurowa oparta o platformę VMware Cloud Director 10, oferowana przez Integrated Solutions w łódzkim Data Center Orange. W jej ramach użytkownik:

▪︎ korzysta z wirtualnego centrum danych (serwerów, pamięci masowych, połączeń sieciowych itp.)
▪︎ zarządza nim za pomocą samoobsługowego Panelu Klienta
▪︎ otrzymuje kompletną usługę zapewniającą mu dostęp do infrastruktury fizycznej w postaci sprzętu, oprogramowania oraz usług wsparcia technicznego.

Korzyści biznesowe

▪︎ Optymalizacja kosztów dzięki efektywnemu wykorzystaniu zasobów IT, bez ponoszenia nakładów związanych z zakupem sprzętu oraz wyposażeniem własnej serwerowni
▪︎ Przewidywalne opłaty abonamentowe
▪︎ Bezpieczeństwo danych przechowywanych w jednym z najnowocześniejszych w kraju Data Center Orange
▪︎ Elastyczna dostępność danych z dowolnej lokalizacji z każdego miejsca na świecie dzięki zasobom chmurowym
▪︎ Wsparcie techniczne – doradztwo ekspertów i inżynierów zarówno na etapie wdrożenia, jak i utrzymania usługi.

Bezustannie monitorujemy nowe rozwiązania, akty prawne oraz technologie, dzięki którym możemy zaoszczędzić czas naszych klientów. Stale inwestujemy w doskonalenie jakości obsługi i usług. Dzięki migracji do chmury Integrated Computing zyskaliśmy pełne bezpieczeństwo naszych danych, a przede wszystkim swobodny do nich dostęp z dowolnej lokalizacji. Istotny jest również sposób rozliczeń opierający się na opłatach abonamentowych, co nie wymaga inwestycji we własne zaplecze IT. Firma nieustannie się rozwija i zdobywa nowe obszary rynku – dzięki owocnej współpracy w kolejnych krokach swojego rozwoju będzie brała pod uwagę ofertę Orange i Integrated Solutions.
Andrius Povilaitis, Kierownik działu IT Bunasta

Chcesz wiedzieć więcej

© Integrated Solutions sp. z o.o.