CASE STUDY - Networking & Communication - Hotele i gastronomia

Nowoczesna sieć transmisji danych w Hotelu Gołębiewski

Klient: Hotel Gołębiewski w Pobierowie
Branża: hotelarska

Hotele Gołębiewski to sieć największych luksusowych hoteli zlokalizowanych na Mazurach, w górach, na Podlasiu i Pomorzu. Obiekt w Pobierowie to największy hotel w Polsce, który pomieści 3,5 tys. gości w 1100 pokojach. Posiada 2 podziemne kondygnacje i 11 nadziemnych, będzie oferował pełną infrastrukturę aquaparku, kompleks SPA, boiska rekreacyjno-sportowe (tenis, siatkówka, minikoszykówka, ścianka wspinaczkowa), a także sale konferencyjne (w tym największą mieszczącą 2,5 tys. uczestników).

Wyzwania i cele

Do wsparcia cyfrowych i innowacyjnych usług w hotelu jest potrzebna pewna i bezpieczna transmisja danych. Niezawodna sieć LAN jest bazą do sprawnego funkcjonowania i obsługi całego hotelu. Taka sieć była potrzebna nowo powstającemu hotelowi w Pobierowie, który stawia na najwyższą jakość świadczonych usług i komfort gości.

Rozwiązanie

Do budowy sieci LAN w hotelu dostarczyliśmy wspólnie z Orange nowoczesne urządzenia sieciowe – około 100 przełączników LAN (dostępowych i agregacyjnych). Dzięki temu pracownicy hotelu mają możliwość samodzielnego podłączenia urządzeń końcowych w swojej sieci lokalnej (komputerów, drukarek sieciowych, serwerów, telefonów IP i innych urządzeń biurowych).

Zakres wdrożenia:

 • projekt rozwiązania, który opracowaliśmy we współpracy z partnerem technologicznym Alcatel-Lucent Enterprise, doświadczonym dostawcą urządzeń sieciowych dla firm
 • dostarczenie, instalacja i konfiguracja urządzeń oraz przygotowanie dokumentacji formalnej
 • możliwość monitoringu całej sieci pod kątem kontroli poprawności pracy urządzeń i zasięgu poprzez wygodny panel.

Wdrożenie

Zarządzanie całą infrastrukturą sieci Alcatel-Lucent Enterprise odbywa się w prosty sposób poprzez jeden spójny system do zarządzania zainstalowany w serwerowni Klienta. W kolejnym kroku system może zostać przeniesiony do chmury i umożliwić zarządzanie hybrydowe. Taki system zarządzania infrastrukturą sieciową zapewnia:

jedno okno podglądu umożliwiające zarządzanie całą infrastrukturą sieciową:

 • wysoka dostępność, niezawodność i elastyczność
 • bezpieczne wdrażanie IoT i ujednolicone zasady bezpieczeństwa
 • sprawne wdrażanie nowych usług bez zakłóceń.

uproszczone codzienne operacje sieciowe, dostęp do raportów oraz zaawansowanej analityki ułatwiającej podejmowanie decyzji:

 • analityka predykcyjna, kompleksowy wgląd w sieć w celu proaktywnego zapewniania usług
 • funkcje analityczne QoE (Quality of Experience) zapewniające doskonałą łączność i wygodę użytkownikom sieci

uproszczone zarządzanie politykami bezpieczeństwa sieci:

 • rozwiązywanie problemów i krótszy czas przestoju sieci dzięki wykrywaniu awarii i analizie przyczyn źródłowych.

Opinia Klienta

Hotel w Pobierowie ma spełniać oczekiwania najbardziej wymagających gości. Potrzebuje zatem również niezawodnej komunikacji oraz transmisji danych. W tym celu skorzystaliśmy z rozwiązania sieciowego od Orange i Integrated Solutions, które gwarantuje bezpieczeństwo i wydajność sieci. Dodatkową zaletą była sprawna realizacja z szybkim dostarczeniem urządzeń sieciowychmówi Robert Skraburski, Dyrektor Hotelu Gołębiewski w Pobierowie.

Korzyści

Do nowo powstającego hotelu dostarczamy kompleksowe rozwiązanie łączące role: konsultacyjno-doradczą, operatorską oraz integratorską. Dzięki temu hotel zyskał:

 • oszczędność kosztową – urządzenia sieciowe światowej klasy w atrakcyjnej cenie
 • optymalizację wydatków dzięki kompleksowemu rozwiązaniu – dostarczenie nie tylko usługi transmisji danych, ale również urządzeń integrujących sieć LAN po stronie Klienta
 • bezpieczeństwo – bezpieczna kontrola dostępu do sieci z technologią ujednoliconego dostępu – zarządzanie politykami bezpieczeństwa sieci.

© Integrated Solutions sp. z o.o.