CASE STUDY - Cloud - Przemysł

Od dronów do Data Center

Klient: Prometheus S.A. – lider w produkcji dronów wirnikowych

Branża: Usługi

Dla firm, które działają w dynamicznym środowisku, liczą się czas, precyzja i niezawodność. Dlatego partnerstwo z solidnym i kompleksowym dostawcą usług ICT staje się nie tylko priorytetem, ale również ważnym elementem strategii rozwoju. Zaawansowane rozwiązania telekomunikacyjne, kolokacyjne, hostingowe i chmurowe pozwalają na realizację ambitnych celów, takich jak skalowanie biznesu, ekspansja międzynarodowa czy efektywna obsługa dużych ilości danych.

Firma Prometheus jest liderem w produkcji dronów wirnikowych i aktywnie wspiera usługi „Dron as a service”. Z powodzeniem wprowadziła na rynek unikalne drony hybrydowe o dużym zasięgu działania i wyjątkowo długim czasie lotu. Oferta Prometheusa obejmuje sprzedaż systemów dronowych do detekcji metanu, inspekcji i paszportyzacji sieci ochrony infrastruktury krytycznej oraz ratownictwa. Aby w sposób niezawodny transferować dane do DC i efektywnie przetwarzać dane zebrane przez drony w czasie rzeczywistym, firma nawiązała współpracę z Integrated Solutions i Orange.

Wyzwania

Prometheus poszukiwał partnera technologicznego, który nie tylko wspierałby rozwój nowych technologii telekomunikacyjnych, takich jak 5G, ale również gwarantował niezawodność całego systemu. Gdy firma rozpoczęła swoją działalność na rynku wypożyczania bezzałogowych statków powietrznych, napotkała szereg wyzwań, które musiała podjąć, aby sprostać wymaganiom Klientów.

Skalowalność i przewidywalność kosztów
Firma poszukiwała rozwiązania, które umożliwiłoby łatwe i przewidywalne kosztowo skalowanie usługi i zapewniało elastyczność w dostosowywaniu do różnych wymagań klientów.

Niskie opóźnienia w transmisji danych
W związku z charakterystyką działania dronów i wymaganiami w czasie rzeczywistym klient oczekiwał rozwiązania, które pozwoliłoby na płynną i szybką transmisję danych z dronów do centrum przetwarzania danych (Data Center) bez znaczących opóźnień.

Wsparcie dla technologii 5G
Jako firma nastawiona na innowacje, Prometheus potrzebował partnera technologicznego, który umożliwiłby rozwijanie najnowszych technologii
telekomunikacyjnych, w tym technologii 5G.

Gwarancja niezawodności systemu
Z uwagi na specyfikę działania i zastosowań usługi niezawodność zarówno wszystkich elementów, jak i systemu jako całości była kluczowym aspektem, którym klient szczególnie się interesował.

Globalna ekspansja
Prometheus planował ekspansję międzynarodową, więc poszukiwał partnera, który zapewniłby firmie globalną rozpoznawalność oraz możliwość współpracy na wielu rynkach.
Decyzja o wyborze partnera technologicznego była poprzedzona testami usług kilku dostawców.

Wdrożenie

Podczas wdrożenia nasi inżynierowie skupili się zarówno na warstwie telekomunikacyjnej, jak i chmurowej.

  • Zastosowano karty SIM do transmisji danych z dronów
  • Przesyłane dane są przetwarzane w chmurze obliczeniowej Integrated Computing, co pozwala w istotny sposób skrócić czas przygotowania raportów analitycznych z misji.

Okiem Klienta

Dzięki współpracy z niezawodnymi partnerami technologicznymi – jakimi są Orange i Integrated Solutions – nasza firma mogła osiągnąć ambitne cele i przekształcić wizję usług „Dron as a service” w rzeczywistość. Zaawansowane usługi zapewniły nam skalowalność, przewidywalność kosztów oraz bezpieczne przetwarzanie ogromnych ilości danych w czasie rzeczywistym. Partnerstwo pozwoliło nam skupić się na rozwijaniu naszych innowacyjnych rozwiązań, a jednocześnie zapewniło nam wsparcie globalnej marki i samego projektu na najwyższym poziomie. Jesteśmy pewni, że ta współpraca przyczyni się do naszego sukcesu na międzynarodowych rynkach.
Robert Drzewiecki, CEO, Prometheus S.A.

Korzyści

Wdrożenie usługi „Dron as a Service” za pomocą kompleksowej infrastruktury przyniosło firmie Prometheus znaczące efekty i korzyści.
Firma zrealizowała prototyp modelu biznesowego, który pozwalał na skuteczną komercjalizację usługi. Jako dostawcy kompleksowego rozwiązania zapewniliśmy profesjonalne wsparcie projektowe. Dzięki elastycznym i przejrzystym modelom biznesowym dla złożonej infrastruktury firma jest gotowa do dalszego rozwoju i ekspansji na nowe rynki. Partnerstwo z Orange i IS zapewniło odpowiednie parametry pasma i umożliwiło transmisję danych w czasie rzeczywistym.

© Integrated Solutions sp. z o.o.