CASE STUDY - Cloud - Przemysł

Praca zdalna – nowe możliwości dla firm z różnych branż – FMCG

Nowa rzeczywistość

Praca zdalna systematycznie zyskuje popularność głownie za sprawą zmian społeczno-gospodarczych i wejściem na rynek młodego pokolenia, dla którego internet nie jest alternatywą, a raczej rozszerzoną rzeczywistością. Możliwość pracy spoza biura to jeden z najczęściej oczekiwanych przez pracowników pozafinansowych bonusów.

Zalety pracy poza biurem dostrzega coraz więcej firm, wśród nich znalazło się przedsiębiorstwo z branży FMCG, które zdecydowało się na umożliwienie pracownikom pracy zdalnej. 

Problemy

Konieczność zapewnienia możliwości pracy zdalnej dla części pracowników
Brak komputerów przenośnych u ponad 500 pracowników

Wyzwanie

Wdrożenie nowoczesnego rozwiązania udostępniającego bezpieczne środowisko informatyczne dla pracowników do pracy zdalnej bez potrzeby inwestycji w sprzęt i bez problemów z obsługą i serwisowaniem. 

Rozwiązanie

VDI, czyli wirtualny desktop to w uproszczeniu obraz pełnoprawnego komputera umieszczony na serwerach w chmurze. Szczególną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że można taki „komputer” uruchomić na nieomal dowolnym sprzęcie, także na własnym, prywatnym komputerze. Co niezwykle istotne, połączenie z zasobami firmy może być realizowane poprzez bezpieczne łącze VPN. 

Zarząd zdecydował się na współpracę z Orange i Integrated Solutions i usługę VDIaaS czyli stacje robocze z chmury jako usługa. Całość została zrealizowana z chmury Orange Flexible Engine za pomocą usługi Workspace. 

Finalnie firma zdecydowała się na 250 wirtualnych maszyn, które po zakończeniu pracy przez konkretną osobę są kasowane i uruchamiane ponownie dla kolejnego pracownika. Ułatwia to zarządzanie profilami użytkowników, zaś przeniesienie systemu operacyjnego komputera PC do centrum danych upraszcza zarządzanie desktopami i ich zabezpieczanie. 

Korzyści biznesowe

  • Uproszczenie zarządzania desktopami w skali całej firmy oraz zapewnienie lepszego zabezpieczenia danych dzięki scentralizowanemu zarządzaniu  
  • Wyeliminowanie czynności niezbędnych przy tradycyjnej infrastrukturze desktopowej, a mających na celu zagwarantowanie najnowszych poprawek, aktualizacji i odpowiednich wersji 
  • Dzięki usłudze Workspace z chmury Flexible Engine – możliwość korzystania przez pracowników z prywatnych komputerów na firmowych zasobach. 
  • Ograniczenie kosztów dzięki abonamentowej formie finansowania  
  • Możliwość elastycznego zwiększania aktualnej liczby posiadanych wirtualnych desktopów w razie potrzeby dzięki formie rozliczania pay as you go 
  • Bezpieczeństwo – zarówno dane jak i aplikacje nie są przetwarzane w punktach końcowych. 

Chcesz się dowiedzieć więcej? Pobierz PDF.

Gotowy na cyfrową transformację swojej organizacji?

© Integrated Solutions sp. z o.o.