IT Infrastructure

Technologia zdalnego zarządzania klasy premium od firmy Intel

Zapewnij pracownikom wsparcie IT w dowolnym miejscu

Najnowsze narzędzia sprzętowe pomagają zespołom ds. IT zdalnie zarządzać zróżnicowaną flotą urządzeń i utrzymywać ją – wewnątrz zapory sieciowej i poza nią. Sprawdź, jak zdalne zarządzanie komputerami w przedsiębiorstwach przyczynia się do poprawy wydajności IT w całej firmie. Poznaj najnowsze rozwiązanie naszego Partnera – firmy Intel, które znajdziesz w ofercie Integrated Solutions.

Zarządzanie komputerami biznesowymi na odległość to dziś podstawa działalności wielu firm

Środowisko wielu przedsiębiorstw stanowi obecnie połączenie urządzeń firmowych i osobistych, pracujących w różnych lokalizacjach. Dzięki funkcjom zdalnego monitorowania i zarządzania (RMM) klasy biznesowej mamy dziś możliwość obniżenia ponoszonych kosztów i zmniejszenia stopnia złożoności. Niezależnie od tego, czy urządzenia znajdują się w lokalizacji firmy, czy też poza nią, nowe urządzenia z narzędziami sprzętowymi pozwalają na zdalne świadczenie usług IT, ograniczając potrzebę fizycznej obecności pracowników wsparcia i skracając czas przestojów.

Rozproszone środowisko pracy staje się nową normalnością

W dużej liczbie firm większość urządzeń nie znajduje się już w tych samych lokalizacjach, w których są obecni pracownicy działu IT. Dzisiejsze środowiska składają się z urządzeń lokalnych, zdalnych, a nawet takich, które nie mają przypisanego użytkownika – np. inteligentnych automatów do sprzedaży, bankomatów i koncentratorów umieszczonych w pokojach konferencyjnych. Przy użyciu platformy Intel vPro® Enterprise personel działu IT może zdalnie naprawiać uszkodzone sterowniki, oprogramowanie aplikacji, a nawet system operacyjny w niereagujących urządzeniach.

Tak rozproszone, zróżnicowane środowisko czyni zarządzanie bardziej złożonym, czasochłonnym i kosztownym. Zapotrzebowanie na funkcje zarządzania urządzeniami stale rośnie: szacuje się, że do 2030 roku z siecią połączonych będzie 125 miliardów urządzeń. Użytkownicy oczekują przy tym, że urządzenia będą zawsze gotowe do pracy, zaktualizowane i wydajne. Warto przy tym zaznaczyć, że dysponowanie odpowiednimi urządzeniami może wpłynąć na wyniki finansowe firmy, ponieważ 80% całkowitego kosztu posiadania (TCO) komputerów stanowi ich wsparcie i konserwacja4. Dobrze utrzymane urządzenie jest również bezpieczniejsze, co jest bardzo istotne w obliczu zmieniających się zagrożeń bezpieczeństwa cybernetycznego.

Dlaczego do zarządzania warto stosować narzędzia sprzętowe?

Narzędzia sprzętowe do zdalnego zarządzania w przedsiębiorstwie pozwalają zespołom ds. IT na administrowanie procesami zarówno na poziomie oprogramowania, jak i sprzętu. Oznacza to, że urządzenia mogą być monitorowane, konserwowane i zarządzane niezależnie od ich lokalizacji.

Zarządzanie komputerami na odległość pozwala zespołom ds. IT zadbać o aktualność systemów operacyjnych oraz oprogramowania antywirusowego i chroniącego przed złośliwym oprogramowaniem. Wdrażanie poprawek poza godzinami pracy pozwala dodatkowo zminimalizować wpływ aktualizacji na produktywność.

Zdalne zarządzanie umożliwia zespołom ds. IT przejście z modelu zarządzania reaktywnego do modelu predykcyjnego, w którym stosowanie telemetrii pozwoli na diagnozowanie, rozwiązywanie i usuwanie problemów.

W badaniu przeprowadzonym w 2019 roku przez firmę Forrester Consulting na zlecenie firmy Intel 77% ankietowanych menedżerów ds. IT stwierdziło, że nowe urządzenia oparte na Intel vPro® z systemem Windows* 10 są łatwiejsze w zarządzaniu niż te wykorzystywane wcześniej.

Funkcje zdalnego zarządzania komputerami od Intel

  • Platforma Intel vPro® Enterprise zapewnia nowoczesne możliwości zarządzania klasy biznesowej przedsiębiorstwom każdego rozmiaru dzięki wydajnym funkcjom zarządzania urządzeniami.
  • Technologia Intel® Active Management (Intel® AMT) udostępnia narzędzia do zdalnego zarządzania, które umożliwiają wspieranie pracowników zarówno w siedzibie firmy, jak i poza nią.
  • Narzędzie Intel® Endpoint Management Assistant (Intel® EMA) zapewnia dostęp do opartych na chmurze funkcji zdalnego zarządzania urządzeniami poza zaporą sieciową w oparciu o technologię Intel® Active Management (Intel® AMT).
  • Program Intel® Manageability Commander (Intel® MC) umożliwia korzystanie z funkcji technologii Intel® Active Management na konsoli w celu zarządzania urządzeniami w tradycyjnej infrastrukturze zabezpieczonej korporacyjną zaporą sieciową.
  • Intel vPro® Enterprise for Chrome pomoże Twojej firmie zwiększyć produktywność i zadowolenie pracowników poprzez zdalne zarządzanie urządzeniami i rozwiązywanie problemów z praktycznie dowolnego miejsca przy użyciu chmury.

Rozwiązanie znajdziesz w ofercie Integrated Solutions

Integrated Solutions jest od lat certyfikowanym Partnerem firmy Intel. Posiadamy zaawansowane kompetencje w zakresie usług zarządzanych programu Intel® Partner Alliance, w tym unikatową specjalizację Client Managed Services.
Nasi specjaliści ds. usług zarządzanych to zaufani partnerzy, którzy wykazali rozległe doświadczenie w zakresie wdrażania rozwiązań opartych na technologiach Intel. Wspieramy naszych Klientów w przeprowadzeniu instalacji testowej, wdrożeniu produkcyjnym, a także późniejszym rozwoju usług, by jak najlepiej wspomagały w rozwoju i zabezpieczeniu prowadzonego biznesu. Zapraszamy do kontaktu.

Więcej na ten temat

Integrated Solutions w elitarnym gronie certyfikowanych Partnerów Dell w zakresie CYBER RECOVERY

Integrated Solutions jest wśród trzech firm IT w Polsce, które mogą się takim dokumentem pochwalić.

Czytaj więcej

Rynek ICT w Polsce wg Computerworld TOP200

Sektor IT w Polsce jest silny i póki co odporny na zawirowania w gospodarce.

Czytaj więcej

Technologia zdalnego zarządzania klasy premium od firmy Intel

Najnowsze narzędzia sprzętowe od firmy Intel pomagają zespołom ds. IT zdalnie zarządzać zróżnicowaną flotą urządzeń i utrzymywać ją.

Czytaj więcej

Szukasz podobnych rozwiązań dla swojej organizacji?

© Integrated Solutions sp. z o.o.