Cyber Security

Integrated Solutions Partnerem Programu PWCyber

Integrated Solutions dołączył do Programu Współpracy Cyberbezpieczeństwa (PWCyber) prowadzonego przez Ministra Cyfryzacji. Program jest przedsięwzięciem niekomercyjnym o charakterze partnerstwa publiczno-prywatnego, które jest realizowane na rzecz krajowego systemu cyberbezpieczeństwa.

Marcin Dżoga, Wiceprezes Zarządu Integrated Solutions: To dla nas duża satysfakcja znaleźć się w gronie wiodących firm technologicznych, które wspólnie z Ministrem Cyfryzacji pracują nad podnoszeniem poziomu cyberbezpieczeństwa w kraju i zwiększaniem w społeczeństwie świadomości cyberzagrożeń. Dzielenie się wiedzą i kompetencjami z zakresu cybersecurity jest wpisane w nasze DNA – realizujemy te zadania na co dzień, prowadząc projekty cyfryzacyjne dla samorządów i biorąc wielokrotnie udział w reagowaniu na incydenty bezpieczeństwa w tych jednostkach.

W ramach Programu Partnerzy zobowiązują się do wymiany doświadczeń m.in., aby zwiększać bezpieczeństwo cyfrowych procesów, produktów i usług oraz podnosić świadomość użytkowników rozwiązań cyfrowych.

Porozumienie obejmuje obszary t.j.:

  • podnoszenie kompetencji podmiotów krajowego systemu cyberbezpieczeństwa w zakresie świadomości zagrożeń, metod ataków w cyberprzestrzeni oraz prawnych, organizacyjnych i technicznych umiejętności przeciwdziałania zagrożeniom w systemach i sieciach teleinformatycznych
  • identyfikację podatności i zagrożeń, wymianę informacji oraz wypracowywanie metod zgłaszania i obsługi incydentów, w tym również organizację i udział w ćwiczeniach
  • opracowywanie rekomendacji w zakresie Security Baselines
  • przygotowanie i prowadzenie oceny oraz certyfikacji cyberbezpieczeństwa rozwiązań i usług
  • promowanie innowacyjnych rozwiązań i projektów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa oraz budowanie partnerstwa z podmiotami Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa zainteresowanymi opracowywaniem, testowaniem i wdrażaniem nowych rozwiązań.

Więcej na ten temat

Obejrzyj webinar: Jak skutecznie zabezpieczyć brzeg sieci, aplikacje i urządzenia pracowników – poznaj platformę Palo Alto Networks

Webinar kierowany był do Klientów, którzy są zainteresowani pogłębieniem wiedzy o ochronie rozproszonej infrastruktury swojej organizacji.

Czytaj więcej

Jak bezpiecznie i zgodnie z wymaganiami KNF szyfrować dane w chmurze

O tym, jak bezpieczne zarządzać kluczami kryptograficznymi w chmurze zgodnie ze standardami oraz w sposób audytowalny i ekonomicznie uzasadniony.

Czytaj więcej

Integrated Solutions Partnerem Programu PWCyber

Partnerzy Programu zobowiązują się do wymiany doświadczeń m.in., aby zwiększać bezpieczeństwo cyfrowych procesów i podnosić świadomość użytkowników rozwiązań cyfrowych.

Czytaj więcej

Szukasz podobnych rozwiązań dla swojej organizacji?

© Integrated Solutions sp. z o.o.